Історія Костянтинівки

Засноване село в 1861 році державними селянами з с. Андріївки Бердянського повіту та селянами з Харківської, Полтавської та Воронезької губерній на місці ногайського аулу Єдинохта.

У роки радянської влади основу економіки Костянтинівки становили два крупні колгоспи, ім. Леніна та ім. Фрунзе, розташовані в селі. Колгоспом ім. Леніна займав північну частину села та 5380 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 4 999 га орної землі. Господарство вирощувало зернові культури, займалося молочним тваринництвом, садівництвом та овочівництвом. Колгосп ім. Фрунзе розташовувався в південній частині села. Йому належало 5110 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 4 560 га орної землі. Колгосп спеціалізувався на виробництві яловичини, але також були розвинені рільництво, молочне тваринництво, птахівництво, садівництво та овочівництво. У селі також знаходилися різноманітні підсобні підприємства: цегельний завод, цех первинної переробки овочів і фруктів, 2 млини, 3 пилорами. У селі діяли 2 будинки культури із залами на 500 місць, 6 бібліотек.

Село постраждало від організованого радянською владою Голодомору 1932—1933 років, встановлено імена 101 жертви. В 1992 році в селі встановлено пам’ятний знак жертвам Голодомору, який згодом був замінений стаціонарним пам’ятником.

інші Заклади категорії “Історія Костянтинівки”

Цифровий паспорт